Obsah
Historie města v datech 1664 - 1808
29.října 1664 se měla konat velká svatba váženého a ctěného měšťana Kynžvartského a tak se vařilo , peklo a pralo , a při tom velkém topení vypukl požár , který zničil polovinu náměstí. V tom samém roce při průchodu různých částí armád vypukly plané neštovice , zemřelo na ně 70 lidí.
V roce 1672 projíždí císař Leopold I. Kynžvartem , zastavuje se s celým průvodem na obnoveném barokním zámku Kynžvart a je tady pohoštěn.
Roku 1672 přebírá farář Ignácius Hoffman Kynžvartskou faru , ale ze strachu před místním obyvatelstvem nebydlí na faře , nýbrž na zámku. Nestálo by to za zmínku , kdyby se v jeho deníku nepsalo : Dne 12.září 1683 je Turek poražen díky motlitbám a procesím , které byly nařízeny.
28.června 1682 zmírnil Filip Emerich Metternich robotní povinnosti , ale to ještě neznamenalo , že utrpení Kynžvartských tím bylo zmenšeno. Pracovních povinností a odvádění desátků církvi bylo stále ještě dost a dost. Tento bezohledný a krutý Metternich umírá 26.května 1698 na kostižer. Nikdo ho nelituje , ani po něm nepláče. Ale co je to platné , když další Metternichové přicházejí.
20.září 1706 přichází na svět jeden z největších Kynžvartských muzikantů a filozofů Franc Johann Habermann. Při svém účinkování ve světě se setkává s G.F.Händlem. Umírá 7.dubna 1783 v Chebu. Již za života dostává přezdívku “Český Händel”.